Obchodní akademie ELDO

Zaměření školy

Koncepce studia vychází ze zásady poskytovat vzdělání nezbytné pro přímé uplatnění v zaměstnání a cílené vytvoření podmínek i pro následné studium na vysoké škole.

Forma a průběh studia

Pro studijní obory Obchodní akademie, Ekonomické lyceum
Pedagogické lyceum a Management sportu je uplatňována forma denního studia. Studijní obor obchodní akademie je možno studovat i dálkově. Studijní plán ekonomického lycea je významně zaměřen na následné studium na vysoké škole a na vyšší odborné škole ekonomického, ekonomicko právního a správního směru. Studijní plán pedagogického lycea je zaměřen na další vysokoškolské studium (humanitní, učitelské apod.). Škola umožňuje individuální vzdělávací plán pro sportovně nadané žáky i pro žáky ze zdravotními problémy.

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Ubytování a stravování

Obchodní akademie zajišťuje pro všechny žáky stravování ve školní jídelně a v celodenně otevřené kantýně. Pro mimobrněnské zajišťuje ubytování ve vlastním Domově mládeže, který je součástí školy. Mimo jiné může škola nabídnout výuku v rámci autoškoly Eldo, kde žáci mohou získat řidičské oprávnění skupiny A-1, A, B.

 

Kurz studené kuchyně pro širokou veřejnost

Další Kurz studené kuchyně se uskuteční dne 16. a 17.dubna 2014.

Tématem kurzu je česká i mezinárodní studená kuchyně vhodná pro sváteční příležitosti, rauty, ale třeba i obyčejná pohoštění. Bližší iínformace naleznete zde: Kurz studené kuchyně.

 

MS žen ve florbalu

Třída NS PO/NS Uřp 2 se dne 10.12.2013 zúčastnila soutěže o nejlepší plakát na podporu florbalového týmu České republiky žen na Mistrovství světa, které se hraje v Brně a Ostravě.
1. cenu nakonec vyhrálo (když budu citovat ředitele soutěže) „tradičně SOU tradičních řemesel Brno“. Kromě prvenství obdrželi žáci kalendáře a florbalovou masku. Žákům jménem školy děkuji za propagaci školy a gratuluji k úspěchu.

 

florbal

 

florbal 2


Městské kolo středoškolských her ve fotbalu chlapců

Žáci naší školy se dne 20.9.2013 zú častnili turnaje středních škol ve fotbalu chlapců. Přestože se zúčastnili prakticky jen žáci 1. ročníků, tak předváděli pohledný fotbal a soupeře pořádně potrápili.
Na úvod remizovali 0:0 se SPŠ Purkyňova, následně porazili gymnázium M. Lercha 4:3 a na závěr podlehli ve trochu smolném utkání týmu SŠ Olomoucká 1:2. Obsadili tak 2. místo v základní skupině a skončili těsně pod postupovým místem do finálové skupiny.

fotbal


Výkonem však dali jasně najevo, že se s nimi musí do dalších školních turnajů počítat.
Složení týmu: Šustr, Mica, Novák, Tulaydan, Janošek, Flachs, Klika, Kohoutek,  Rapouch, Malinka, Urbánek, Buchta, Praks, Hobza, Schabatka,  Lustig, Volf

 


Peníze evropské unie pro OA ELDO a SOU TRADIČNÍCH ŘEMESEL

Rádi bychom Vás informovali, že se naše škola zapojila od června 2012 do jednoho z dalších evropských projektů, které pomáhají školám v moderních trendech výuky. Před- stavují pomocnou ruku v problematice řešení psychopa-tologických jevů v edukační rovině.
Realizátorem je Obchodní akademie ELDO, SOU tradičních řemesel a VOŠ Podrobnosti o projektu naleznete zde.


                                                                                                 
  


Aktuality / zprávy

Informace k projektu UNIV 3 naleznete zde

 

Na výuku Informačních technologií škola přijme nového učitele.

Informace získáte na sekretariátě:

Eva Sedláková

541 219 844 /kl. 117
541 219 802
info@oaeldo.cz

 

 

Výsledky přijímacího řízení 2014/2015

 

bližší informace naleznete

ZDE ve formátu .DOC

ZDE ve formátu .PDF

 

 

Přijímací řízení pro školní rok 2014-2015.

 

bližší informace naleznete ZDE

Přihláška - Denní studium

Přihláška - Dálkové studium

 

Výsledky projektu HELPTECH

-pro pomoc školství a technickým oborům v podobě pěkného videa naleznete zde

------------------------------------------------------------------------------

MATURITNÍ ZKOUŠKA PODZIM 2014

1. 9. – 5. 9. 2014

Písemné zkoušky
společné části MZ
(CJL, AJ, NJ, RJ, MAT)

8. 9. 2014

Praktická odborná
zkouška (POZ)

15. 9., 16. 9. 2014

Ústní maturitní
zkoušky –
třída 4. A, 4. B,
4. PL, 5. DS

 

Pozvánku ke  konání  náhradních  a opravných  zkoušek  obdrží žáci v druhé polovině srpna
emailem.  V pozvánce  bude uvedeno, kam a  kdy  se mají  k příslušné  zkoušce  (zkouškám)
dostavit. Písemné zkoušky budou žáci konat na vybraných školách v Brně (spádových školách).
Rozpis žáků na POZ a ústní maturitní zkoušku bude vyvěšen v pondělí 1. 9. 2014 na nástěnce
a v systému i-škola ve složce informace pro maturanty.


 

Dálkové studium

 

Studenti, kteří se hlásí na dálkové studium do 1. ročníku neodevzdávají zápisový lístek!

logo

Program Comenius na Obchodní akademii Eldo o.p.s.

Evropský program Comenius je zaměřen na školní vzdělávání. Zapojit se mohou mateřské, základní a střední školy. Cílem programu je rozvíjet porozumění mezi mladými lidmi z různých evropských zemí, pomáhat jim osvojit si základní životní dovednosti nezbytné pro jejich osobní rozvoj, pro jejich budoucí zaměstnání a pro aktivní účast v evropských záležitostech. Studentům a učitelům nabízí možnost pracovat společně na tématech, o která se zajímají. Hlavně jim ale umožní cestovat, osobně se setkat a poznat zvyky i kulturu jiných zemí.
Studenti Obchodní akademie Eldo o.p.s. mají od loňského roku možnost pracovat na projektu nazvaném Clima change  v rámci programu Comenius, který se naší škole podařilo získat v loňském roce. Jelikož komunikačním prostředkem mezi studenty je angličtina, projekt slouží studentům i jako praktická příležitost k procvičování cizího jazyka s přáteli z partnerských škol ať už v rovině výuky, tak i při mimoškolních aktivitách na facebooku či mailu.
V letech 2013-2015 zkoumají naši studenti společně s partnery z Německa, Lotyšska a Lipska současné změny klimatu v projektu nazvaném Climate change – Can we control it?   
Projektové práce spočívají v měření kyselosti, zásaditosti a znečištění vody jak v okolí Brna tak i v partnerských zemích, následné prezentaci na internetu a dalších sociálních sítích. Výsledky jsou poté prezentovány formou workshopu a prezentace při návštěvách partnerských škol. Naším cílem je propojení výuky jazyků, chemie a  biologie, stejně jako chceme dát příležitost studentům k zapojení do mezinárodních aktivit, kde získají náhled na problematiku ekologie, internacionální komunikace a spolupráce při řešení daných problémů. Neméně důležité je i poznat prostředí té či oné země, její kulturu, historii a edukační metody.

com1

com2

Juniorský maraton 2014

Dne 8.4.2014 se naši žáci zúčastnili semifinále juniorského maratonu 2014 v Brně Lužánkách, na který se přihlásilo 19 týmů z celého Brna a okolí. Běžely 10-ti členné týmy formou štafety. Devět běžců tak muselo vždy absolvovat 4,2 km, přičemž byly podmínkou minimálně tři dívky v týmu.
Po povedeném začátku a především díky fantastickému výkonu Terezy Eliáškové jsme se dostali na nějakou dobu dokonce na 1. místo, postupně se však začali naši žáci propadat a celkově z toho bylo „až“ 13. místo z 19-cti členného startovního pole.
Žáci však ukázali své odhodlání i vytrvalostní kvality a za předvedené výkony jim patří velký dík…
Fotky z akce naleznete do 22.4.2014 na: http://old.uschovna.cz/zasilka/QAFMCMA7H3YB2FFE-RP9

maraton

Soupiska: Šustr, Janošek, Eliášková, Mica, Dokoupilová, Rapouch, Kadlecová, Buchta, Slatkovský a Kohoutek

 

recko

informace k tisku naleznete zde

Seznámení s Arménií

Studentce 2. ročníku pedagogického lycea Nikole Shahbazyan byla udělena pochvala ředitele školy za programy a workshopy EU s cestovatelskou tematikou pro studenty a veřejnost v rámci projektu Poznej svět všemi smysly. Tyto aktivity uskutečnila v Klubu Cestovatelů v Brně, kde vystoupila jako speciální host programu Zakavkazského večera s politologem FSS MU Mgr. Tomášem Šmídem, PhDr. a cestovateli Davidem Švejnohou a Milanem Šťouračem. Mimo jiné se podílela i na projektu Příběhy zemí, kde představila svou rodnou zemi.

 

armenie

 

 

----------------------armenie----------------------------------------

Středoškolské hry ve futsalu chlapců

Naši žáci (složení opět prakticky ze žáků 1. ročníků) se ve dnech 25. 2. a 27. 2. 2014 zúčastnili středoškolských her ve futsalu chlapců. V základní skupině odehráli 3 vyrovnané a bojovné utkání.
V prvním zápase prohráli se SZŠ Merhautova 1:2, následně ale díky vynikajícímu výkonu celého týmu porazili nejdříve SŠSE Trnkova 3:0 a v posledním zápase Gymnázium Botanická 4:2 a postoupili o skóre do čtvrteční finálové skupiny.
V této skupině to po výhře nad ISŠA Křižíkova 3:2 a remíze se SŠ Jílová 2:2 vypadalo, že by mohli kluci uspět a vyhrát celý turnaj. Pak ale v nešťastném utkání prohráli se SŠ Čichnova 1:2 a poslední zápas se SOŠ Zoubkova 1:3, což znamenalo konečné „až“ 4. místo ve finále městského kola.

Složení týmu: Janošek, Rapouch, Tulaydan, Šustr, Burac, Lustig, Flachs, Pichler, Mica, Zavřel, Hobza, Praks a Dvořák J.

futsal

 

3. kolo Středoškolské futsalové ligy

Dne 14. ledna 2014 se naši žáci OA ELDO zúčastnili III. kola středoškolské futsalové ligy, ve kterém nejdřív vyhráli s dobře bránícím týmem z Gymnázia Tišnov 2:0. Další zápas je ovšem čekal velmi silný a zkušený tým SŠTE Olomoucká Brno. Zápas byl dlouhou dobu velmi vyrovnaný, ale rozhodly 3 rychlé góly během několika málo minut a nakonec z toho byla porážka 3:8. Poslední zápas se už dohrával jen v „tréninkovém“ duchu a tým SŠI Čichnova Brno nakonec vyhrál nad našimi žáky 4:2.
Na postup do dalšího kola to tedy tentokrát nestačilo, ale tým poskládaný prakticky pouze z žáků 1. ročníků všem ukázali, že mají obrovský potenciál do dalších let na podobných turnajích.
Sestava: Flachs, Rapouch, Dvořák, Šustr, Janošek, Praks, Mica, Šural, Burac, Novák, Tulaydan a Reidel

 

futsal


www.skolyjh.cz | 2010 © Obchodní akademie ELDO, o. p. s.